Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi


ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

Aşağıda detayları belirtilen ürüne ilişkin siparişinizi onaylayarak ilgili ürünü aşağıdaki fiyat ve koşullarla satın almayı kabul etmektesiniz.

ÜRÜN BİLGİLERİ:

Satışa konu ürünün türü, miktarı, adedi, satış bedeli ve ödeme şekli aşağıda belirtildiği gibidir.
%SEPET%

CAYMA HAKKI:

ALICI hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin satın aldığı mal/hizmeti teslim tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir.

 • Cayma hakkı bildirimi ve Sözleşme’ye ilişkin bildirimler Web Sitesi’nde belirtilen iletişim kanalları ile gösterilecektir. Cayma bildiriminin yapılacağı iletişim kanallarına https://www.notacinipazaryeri.com/iletisim linkinden ulaşılabilir.
 • NOTACİNİ, İŞBU MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN TARAFI OLMADIĞINDAN NOTACİNİ'NE KARŞI CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ VEYA NOTACİNİ’NDEN BEDEL İADESİ TALEP EDİLEMEZ. Yalnızca Ürün’ün SATICI’ya iade amacıyla teslimi anında, Ürün bedelinin halen Notacini’nin hesabında olması durumunda, Ürün bedeli ALICI’ya iade edilir.
 • Cayma hakkının kullanılması için süresi içerisinde SATICI veya Notacini’ne mevzuat hükümlerine ve Web Sitesi’ndeki cayma hakkı kullanım seçeneğine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır.
 • Cayma hakkının kullanılması halinde:
 1. ALICI cayma hakkını kullanmasından itibaren 10 (on) gün içerisinde Ürün’ü SATICI'ya anlaşmalı kargo şirketiyle geri gönderir.
 2. Cayma hakkı kapsamında iade edilecek Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa Ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir.
 • ALICI cayma süresi içinde Ürün’ü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.
 • Cayma hakkının kullanılmasını takip eden 14 (on dört) gün içerisinde Ürün bedeli ALICI’ya ödediği şekilde iade edilir. Ürün, SATICI'ya iade edilirken, Ürün’ün teslimi sırasında ALICI’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da ALICI tarafından iade edilmesi gerekmektedir.
 • ALICI iade edeceği Ürün’ü ön bilgilendirme formunda belirtilen SATICI'nın anlaşmalı kargo şirketi ile SATICI'ya gönderdiği sürece iade kargo bedeli SATICI'ya aittir. İade için ALICI’nın bulunduğu yerde SATICI’nın anlaşmalı kargo şirketi şubesi bulunmaması halinde ALICI herhangi bir kargo şirketiyle gönderebilecektir, bu halde kargo bedeli SATICI’ya aittir. ALICI’nın iade edeceği Ürün’ü Ön Bilgilendirme Formunda belirtilen SATICI'nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde iade kargo bedeli ve Ürün’ün kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir.
 • ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir: 

ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER:

ALICI aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya Notacini’nin kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler,
 2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler,
 3. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler,
 4. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler,
 5. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler,
 6. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile ALICI’ya anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler,
 7. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, ALICI’nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

ALICI

Adı-soyadı : %AD% %SOYAD%

Adresi : %ADRES%

Telefon: %TELEFON%

E-mail: %EMAIL%

SATICI

Adı-soyadı : %MAGAZALAR%

MERSİS: 

Adresi :%SITE_ADRES%

Telefon: %SITE_TELEFON%

E-mail: %SITE_EMAIL%

Şikayetler için İrtibat Bilgisi: %SITE_EMAIL%

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İşbu sözleşmenin konusu, sözleşmenin üçüncü maddesinde özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. İşbu sözleşme Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiştir, işbu sözleşmenin tarafları sözleşmeyle birlikte Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. İşbu sözleşmenin akdedilmesi Satıcı ve/veya Alıcı’nın akdetmiş oldukları Üye İşyeri ve/veya Kullanıcı Sözleşmesi'nin hükümlerinin uygulanmasını engellemeyecektir.

 

MADDE 3- ÜRÜN BİLGİLERİ:

Ürünün; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, aşağıda belirtildiği gibidir.

%SEPET%

Ürünün Ödemesini Yapın Ödemeniz, siz ürüne onay verene kadar notacini.com'un güvenli havuz hesabında tutulur.
Satıcı Ürünü Kargolasın Ödemeniz ardından satıcı, ürünü kargoya verir.
Ürüne Onay Verin Teslim aldığınız ürünü inceler anlatıldığı gibi ise onay verirsiniz.
Paranız Satıcıya Aktarılsın Onayınız ile paranız havuz hesaptan satıcıya aktarılır.
iyzico

Notacini Pazaryeri © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır