Seçilmiş Piyano Klasikleri

Seçilmiş Piyano Klasikleri (#NP-NCY-002)

60,00TL
 • Stok DurumuStokta Var (100 Adet)

 • Notacini yayınları'nın 2. kitabı Seçilmiş Piyano Klasikleri, ortaokul ve lise konservatuvar öğrencileri müfredatına uygun, orta ileri seviye piyanistler için hazırlanmış, klasikleşmiş 60 piyano eserinden oluşuyor. Göz yormayan Ivory kağıt üzerine ofset baskı ve iplik dikişi ile piyano üzerinde rahat açık durabilen, yüksek baskı kalitesi ile müzik kütüphanenizin vazgeçilmezleri arasında olmasını umuyoruz.

  Önsöz ve Teşekkür

  Son yıllarda ülkemiz genelinde enstrüman eğitimine erken yaşta başlamanın öneminin kavrandığını ve bu durumun giderek yaygınlaştığını görmekteyiz. Önceleri sadece müzik liseleri ve konservatuvarlarda verilen eğitim, açılan özel eğitim merkezleri ile birlikte profesyonel icracı olmayı seçmeyen öğrencilerin de enstrümanlarında yüksek seviyelere gelebilmelerine olanak sağlamıştır. Diğer çalgı dallarında olduğu gibi piyano eğitiminin de en önemli evresi, hiç şüphesiz enstrümanla tanışma ve sonrasında atılacak olan adımlardır. Bu adımların en başında, öğrencilerin çaldıkları eserleri sevmeleri ve yaptıkları icralardan keyif almaları gelmektedir. Bu kitap, Barok dönemden günümüze kadar gelen sevilen ve klasikleşmiş eserleri, sanatsal bir anlayış içinde kalarak, verilen eğitimi eğlenceli bir hale getirmeyi amaçlamıştır. Bu bağlamda tekniğin tek amacının müziği ifade edebilmek olduğu aşılanmaya çalışılmıştır. İçerikte bulunan müzik biçimleri ve eserlerde geçen evrensel müzik terimleri kısaca açıklanmıştır. Kitabın sonuna, özellikle sertifika sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yararlanmaları için, gam ve arpej dizeleri eklenmiştir. Seçkide yer alan eserler dünyada kabul görmüş edisyonlar esas alınarak hazırlanmıştır.

  Bu çalışmanın tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilere faydalı olmasını diliyor, bana ilham kaynağı olan bütün öğrencilerime, destekleri için Mesruh Savaş’a, Nazlı Yıldırım’a, sevgili hocam Prof. Ersin Onay’a ve sevgili Emre Şen’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

  Sabriye Savaş̧ Nisan 2019, Ankara

   

  “ Seçilmiş Piyano Klasikleri, piyano müziğini çok erken seviyelerden ileri seviyelere taşıyan ve içindeki her eserin, seviyesi ne olursa olsun konserde çalınacak kadar zevkli ve güzel olduğu bir derleme. Aynı zamanda çok akıcı ve zekice yerleştirilmiş, geliştirici bir içeriğe sahip. Bu albüm, piyano eğitiminin ilk yıllarını da monoton çalışma ortamından kurtarıp zevkli hale getiriyor. Seçilmiş Piyano Klasikleri teknik yeterliğini müzik yaparken kendiliğinden geliştirmek isteyen her piyano öğrencisinin mutlaka edinmesi gerektiğini düşündüğüm bir metot. ”

  Emre Şen

   

  “ Sevgili Müzik Dostları, Sevgili Genç Müzikseverler,

  Sizlere müzik ve piyano eğitiminin hizmetine sunulmak üzere titizlikle hazırlanmış, çok değerli bulduğum bir seçkiyi sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

  Yıllarını sanata, müzik eğitimine ve yönetimine vermiş biri olarak böylesi kapsamlı, özenli, bilinçle sergilenmiş bir çalışmaya ne denli gereksinim duyulduğunu öncelikle belirtmek isterim.

  Diğer çalgı dallarında olduğu gibi, piyano eğitiminin ilk adımları büyük önem taşır. Bu süreç doğru ve verimli bir çizgide yaşandığında, yaşatıldığında, müzik sanatının binbir güzellikten oluşan tatları alınmaya başlar, genelde müzik, özelde piyano sevgisi giderek vazgeçilmez bir tutkuya dönüşür.

  Bu sonuca varmanın tek yolunun, bu seçki örneğinde olduğu gibi, kolaydan zora, çeşitli teknik unsurları ardıcıl olarak işleyen, ancak yüksek sanatsal-estetik değeri öncelikle gözeten bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum.

  Geçmişteki pek çok öğretim metotlarında, böylesi eserlerden çok, tekniği müzikten ayrı tutan mekanik egzersizlere, tekniğin tek bir konusunu ele alan, çoğu kez yıldırıcı etütlere öncelik tanınmıştır. Oysa teknik ve müzik bir bütündür ve tekniğin tek amacı müziği ifade edebilmektir.

  Değerli müzikolog Mahmut R. Gazimilah, “Musıki Sözlüğü”nde: “Teknik sözünün aslı olan Yunanca Tekhne kelimesi onlarda ‘sanat’ demekti: Şu halde, aslî anlamıyla teknik sanata ait demektir ” dedikten sonra; “Yorumda teknik, bir gösteriş unsuru değil, sadece rahat icranın imkān ve vasıtasıdır. İcracı, teknik çetinlik nedir aklına bile getirmeksizin sadece ‘yorumdan sorumlu bulunduğu’ kaygısı içinde eserle baş başa kalmalıdır.” açıklamasıyla bir bakıma, yetkin eserler ekseninde yapılacak çalışmaların önemini işaret etmiştir.

  Klasiklik, Rönesanstan XVIII. Yüzyıl sonlarına kadar süren verimler dönemini kapsıyor olsa da, çağlardan süzülerek ortak bir beğeni ve bakışla günümüze değin yaşayan eserlere de klasikler diyoruz.

  İşte bu seçki: J.S.Bach’ın eserlerinden başlayarak, müzikte klasikliğin verimli dönemini yaşatan Haydn, Mozart ve Beethoven’in eserlerine; Romantik Dönem'in estetik merhalesini yaratan ustaların eserlerinden günümüze, yeni anlatımların önemli temsilcilerinin Klasik’leşmiş eserlerine varan bir yol çizmekte, sanatsal olduğu kadar eğitsel bir değer taşımaktadır.

  Değerli piyanist ve eğitimci Sayın Sabriye Savaş’ı piyano eğitiminin özel ve kurumsal alanlarında rehber olacağına inandığım bu değerli çalışması için içtenlikle kutluyorum. ”

  Prof. Ersin Onay

   

  İÇİNDEKİLER:

  Önsöz

  İçindekiler Saraydan Kız Kaçırma Operası, Mozart Menuet, L. Mozart

  Alman Dansı, Haydn

  Tarantella Napolitana, Anonim

  Etüt, Gedik

  Menuet, Bach

  Adagio, Steibelt

  Küçük Kuklalar, Çaykovski

  Menuet, Haydn

  Menuet, Rameau

  Küçük Rondo, Beethoven

  Küçük Peri Valsi, Streabbog

  Menuet, Bach

  Gayda, L. Mozart

  Ecossaise, Beethoven

  Menuet, Bach

  Sonatin, No.1, Diabelli

  Palyaçolar,Kabalevski

  Eski Bir Fransız Şarkısı, Çaykovski

  Menuet,Bach

  Arabesk,Bürgmüller

  Menuet, Bach

  Andantino, Haçaturyan

  Laterna, Şostakoviç 

  Menuet, Bach

  Ninni, Maykapar

  Etüt, Duvernoy

  Uçuşan Yapraklar, Heller

  Polka, Glinka

  Sonatin, Clementi

  Piyes, Gedike

  Rondo – Toccata, Kabalevski

  Sonatin, Beethoven

  Prelüd, Bach

  Fa Majör Melodi, Rubinştayn

  Vals, No.19, Chopin

  Küçük Macar Rapsodisi, Anonim

  Prelüd, Op.28, No.4, Chopin

  La Minör Sonatin, Kuhlau

  Do Majör Prelüd, BWV 939, Bach

  La Minör Sonatin, Benda

  Küçük Fantezi, Bach

  Für Elise, Beethoven

  Do Majör Sonatin, Kuhlau

  Do Minör Prelüd, BWV 934, Bach

  Ay Işığı Sonatı, Beethoven

  Mazurka, Op.67, No.4, Chopin

  Solfegietto, C. P. E. Bach

  Venedik Gondol Şarkısı, Op.30, No.6, Mendelssohn

  Vals, Op.69, No.2, Chopin

  Venedik Gondol Şarkısı, Op.19, No.6, Mendelssohn

  Do Minör Prelüd, BWV 999, Bach

  Vals, Op.64, No.2, Chopin

  Türk Marşı, Mozart

  Noktürn, Op.72, No.1, Chopin

  Fantezi, Mozart

  Noktürn, Op. Posth., No.20, Chopin

  Aşk Rüyası, Liszt

  Prelüd, Rahmaninof

  Romeo ve Jüliet, Prokofiev

  Gamlar ve Arpejler

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Satıcıya Soru Sor
  Satıcıya soru sorabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız

  Üye Girişi

 Tamamlayıcı Ürünler
Bu Ürün Hangi Yörenin Ürünü? Yörenin Diğer Ürünleri
Ürünün Ödemesini Yapın Ödemeniz, siz ürüne onay verene kadar notacini.com'un güvenli havuz hesabında tutulur.
Satıcı Ürünü Kargolasın Ödemeniz ardından satıcı, ürünü kargoya verir.
Ürüne Onay Verin Teslim aldığınız ürünü inceler anlatıldığı gibi ise onay verirsiniz.
Paranız Satıcıya Aktarılsın Onayınız ile paranız havuz hesaptan satıcıya aktarılır.
iyzico

Notacini Pazaryeri © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır